Tréningy

CrossFit

CrossFit zahŕňa cviky, ktoré majú priamu spojitosť s aktivitami a pohybmi z každodenného života, preto sa môžu tieto pohyby označovať aj ako pohyby "funkčné". Sú to pohyby v prvom rade prirodzené - ide o univerzálne pohybové modely, pretože naše telo ich pozná. Sú pre život esenciálne, preto ako pohyby, tak aj funkčné cviky sú bezpečné. Izolované pohyby v živote nevyužívame, preto CrossFit zahŕňa len komplexné pohyby, súbor pohybov pri ktorých sa zapája viac svalových partii naraz a pracujú vo vzájomnej súvislosti. Či chcete podávať vrcholové športové výkony,  alebo zdvihnúť svoje dieťa, ťažký nákup, zraneného kamaráta bez strachu o vlastné kĺby - CrossFit vás na tieto výzvy v živote pripraví.

 

CrossFit Beginner

Jedni hovoria ako výborne sa "zničili" pri tŕeningu, iní zasa nadávajú aké to bolo ťažké. Je jedno aké nazory na CrossFit počúvate zo svojho okolia, nikdy si nevytvoríte komplexný obraz pokiaľ si to sami nevyskúšate. A nie je lepšia príležitosť ako naše CrossFit Beginner tréningy. 

Skoro každý ďeň počas týždňa sa v CrossFit Žilina otvára priestor pre tých, ktorí by radi vstúpili do sveta CrossFit-u a spravili tak niečo pre seba.

 Obsahom týchto tréningov sú základné techniky, motorické principy a ich drill. Pod vedením certifikovaných trénerov sa naučíte ako správne urobiť drep, čo je to deadlift, čo sa skrýva pod skratkami AMRAP alebo EMOM. 
Na záver každej hodiny príde na rad workout, kde sa naučené techniky prevádzajú v intenzite a na čas, veľmi podobne ako pri plnom CrossFit-ovom tréningu. Vrelo doporučujeme zúčastniť sa minimálne troch CrossFit Beginner tréningov pred prihlásením sa na plný CrossFit tréning, ktorý si tak budete potom môcť užiť naplno bez toho, aby Vám robili problémy základné precvičované pohyby.

KETTLEBELL

Tréning zameraný na cvičenie výlučne s kettlebellmi. Efektivita cvikov spočíva v jeho tvare (hrubá rúčka mimo centra ťažkého guľovitého závažia) a špecifických pohyboch, ktoré umožňuje. Tradičný silový tréning sa nevenuje týmto pohybom. Nie je totiž dosť dobre možné dynamicky švihať klasickou činkou okolo hlavy a pomedzi nohy plynulými pohybmi ako je to pri cvičení s kettlebellom. Tieto dynamické cviky veľmi účinne pôsobia na chrbtové svalstvo, hlavne na jeho spodnú časť. A práve táto partia je centrom sily všetkých atlétov. Či skok, úder, kop, všetko vychádza z bedier. Ketllebell urobí Váš chrbát silným a odolným - unikátne cviky ho posilujú zo všetkých možných uhlov, staticky aj dynamicky.

Pri cvikoch s kettlebellom je veľmi účinné pôsobenie jeho vychýleného ťažiska na svaly a kĺby. Dynamické húpanie kettlebelu (swing) pomáha zosilniť šľachy a väzy, čo je základný predpoklad vyhnutia sa zraneniu. Pre svoj úspech sú kettlebelly využívané taktiež pri rehabilitáciách.

Cviky s kettlebellom vyžadujú precízne pohyby, na ktoré je treba byť plne koncentrovaný po celý čas cviku a súčasne mať pod kontrolou aj rovnováhu. Výsledok je zlepšená koordinácia a koncentrácia, ktoré sú nevyhnutnou výbavou každého športovca.

Tréningy sú zostavené podobne ako tie CrossFit-ové, vždy sa obmieňajú, no nadväzujú na seba. Na týchto tréningoch sa tiež hlbšie naučíte najviac techník cvikov s kettlebellmi, či už vyšperkujeme Vaše základné cviky, alebo naučíme zatiaľ nevídané.

STRENGTH

Rozvoj sily je nesmierne doležitý. CrossFit a sila idú spolu ruka v ruke - sila je super lebo silného človeka je tažšie zraziť na zem a ak predsa padne, spraví burpee a ide v stredu na tréning aby bol silnejší!;) Náš treningový program preto zahŕňa silové tréningy, na ktorých sa cvičenec pripraví na prácu s váhami, zdokonalí techniku zakladných cvikov ako sú drepy, mŕtvy ťah a tlak, a samozrejme, to najdoležitejšie, zosilnie. Cviky su rozložené do dvoch dní v týždni a naprogramované tak, aby sa zachoval dlhodobý, systematický progres.

VZPIERANIE

Vzpieranie je alfa a omega silového tréningu. Obsahuje všetko od flexibility cez výbušnosť až po silu. Napriek tomuto kľúčovému postaveniu je len malá hŕstka ľudí, ktorá vzpieraniu prepadla a objavila jeho čaro. V poslednej dobe sa vzpieranie stáva znovu populárnym. O to sa však ale rozširuje okruh ľudí, ktorí rýchlo narazia na svoje silové limity kvôli chýbajúcej technike. Tu prichádza do hry náš špecializovaný tréning – vzpieranie. Či ste úplný začiatočník, alebo trháte 100kg a chcete viac, toto je tréning pre Vás.