Tréningy

CrossFit

CrossFit zahŕňa cviky, ktoré majú priamu spojitosť s aktivitami a pohybmi z každodenného života, preto sa môžu tieto pohyby označovať aj ako pohyby "funkčné". Sú to pohyby v prvom rade prirodzené - ide o univerzálne pohybové modely, pretože naše telo ich pozná. Sú pre život esenciálne, preto ako pohyby, tak aj funkčné cviky sú bezpečné. Izolované pohyby v živote nevyužívame, preto CrossFit zahŕňa len komplexné pohyby, súbor pohybov pri ktorých sa zapája viac svalových partii naraz a pracujú vo vzájomnej súvislosti. Či chcete podávať vrcholové športové výkony,  alebo zdvihnúť svoje dieťa, ťažký nákup, zraneného kamaráta bez strachu o vlastné kĺby - CrossFit vás na tieto výzvy v živote pripraví.

 

CrossFit Beginners kurz

Jedni hovoria ako výborne sa "zničili" pri tŕeningu, iní zasa nadávajú aké to bolo ťažké. Je jedno aké nazory na CrossFit počúvate zo svojho okolia, nikdy si nevytvoríte komplexný obraz pokiaľ si to sami nevyskúšate. A nie je lepšia príležitosť ako náš CrossFit Beginners kurz. Skoro každý ďeň počas týždňa sa v CrossFit Žilina otvára priestor pre tých, ktorí by radi vstúpili do sveta CrossFit-u a spravili tak niečo pre seba. Obsahom týchto tréningov sú základné techniky, motorické principy a ich drill. Pod vedením certifikovaných trénerov sa naučíte ako správne urobiť drep, čo je to deadlift, čo sa skrýva pod skratkami AMRAP alebo EMOM. Na záver každej hodiny príde na rad workout, kde sa naučené techniky prevádzajú v intenzite a na čas, veľmi podobne ako pri plnom CrossFit-ovom tréningu. Vrelo doporučujeme absolvovať jeden kompletný CrossFit Beginners kurz pred prihlásením sa na plný CrossFit tréning, ktorý si tak budete potom môcť užiť naplno bez toho, aby Vám robili problémy základné precvičované pohyby.

 

Functional Bodybuilding

Chcel by si dobre vyzerať, no nemáš chuť sa každý deň naháňať na CrossFitových workoutoch? V takom prípade tu máme pre teba alternatívu v podobe tréningu Functional Bodybuildingu. Ako už zo samotného názvu vyplýva, ide o tréning, ktorý sa skladá z posiňovania celého tela, pričom sa kladie dôraz na zachovanie jeho funkčnej stránky. Pri rôznych cvikoch, kedy sa využívajú kettlebelly, osky, dumbbelly... či len vlastné telo, rozvíjame predovšetkým technickú stránku daného pohybu, intenzita týchto opakovaní je podstatne nižšia oproti bežnému CrossFitovému režimu. Náročnosť týchto cvikov je možno o niečo náročnejšia na prevedenie, ale výsledky, ktoré sa dostavia po ich pravidelnom trénovaní sú nenahraditeľné. Odporúčame tento typ tréningu každému, aj popri CrossFitových tréningoch, ako spestrenie svojej tréningovej rutiny.

 

Vzpieranie

Vzpieranie je alfa a omega silového tréningu. Obsahuje všetko od flexibility cez výbušnosť až po silu. Napriek tomuto kľúčovému postaveniu je len malá hŕstka ľudí, ktorá vzpieraniu prepadla a objavila jeho čaro. V poslednej dobe sa vzpieranie stáva znovu populárnym. O to sa však ale rozširuje okruh ľudí, ktorí rýchlo narazia na svoje silové limity kvôli chýbajúcej technike. Tu prichádza do hry náš špecializovaný tréning – vzpieranie. Či ste úplný začiatočník, alebo trháte 100kg a chcete viac, toto je tréning pre Vás.