O nás

CrossFit Žilina je prvý a jediný licencovaný CrossFit gym v Žiline, kde sa snažíme pomocou unikátneho "programingu" dosiahnuť komplexnú pripravenosť jedinca. Pestrá možnosť voľby skupinových alebo individuálne vedených tréningov, ktoré sa nečlenia podľa druhu (partií), ale podľa stupňa vašej aktuálnej fyzickej zdatnosti. Naše "workouty" sa skladajú z rôznych, neustále meniacich sa funkčných pohybov (tlačenie, ťahanie, drepovanie, zdvíhanie, behanie), vykonávaných vo vysokej intezite. 

Čo robíme.

Čo to všetko vlastne znamená? Znamená to, že v CrossFit Žilina nenájdete rady stacionárnych bicyklov a ozrutné posilňovacie stroje. Namiesto toho sú tu pull-up bary, kettlebelly, olympíjske osky, veľký otvorený priestor pre drepy, beh, skákanie, lezenie, zdvíhanie a hádzanie (všetko pohyby, ktoré sú pre naše telo prirodzené). Preto sa vaše "workouty" budú skladať z pohybov, ktoré sú podobné pohybom dennodenne využívanými v bežnom či športovom živote. Nikdy nezdvihnete svoje dieťa "biceps curlom", tak prečo to cvičiť vo "fitku"? Zameriavame sa na zlepšovanie funkčných pohybov, ktoré sú bežné a nevyhnutné v každodenných aktivitách
Takisto to znamená, že sa nikdy nebudete nudiť. S našim neustále sa meniacim a pestrým "programingom" budete málokedy cvičiť totožný tréning dvakrát v danom roku. Už si nikdy nebudete musieť zostavovať svoje vlastné tréningové plány a tráviť hodiny v posilňovni. Namiesto toho bude pre každý deň workout pripravený tak, aby ho bolo možné upraviť podľa vašej aktuálnej fyzickej kondície. A pretože naše cvičenia sú len zriedkakedy dlhšie ako 40 minút, dokonale zapadnú aj do tých najrušnejších plánov.
Kladieme si za cieľ zlepšiť vaše schopnosti v každej oblasti funkčného pohybu, ktorého výsledok je komplexná telesná zdatnosť a obnova duševnej vitality

Pre koho tu sme.

CrossFit Žilina je tu pre vás ak:

  • sa chcete dostať do formy, ale neviete si zostaviť tréningový plán a režim
  • sa vám nepáči, alebo vás omrzelo neosobné prostredie fitness centier
  • ste stratili záujem naďalej cvičiť vo vašom "fitku", alebo vás začala nudiť vaša tréningová rutina
  • si myslíte, že nemáte čas na cvičenie
  • sa vo svojom športe snažíte získať silu alebo rýchlosť
  • už naďalej nevidíte výsledky vášho aktuálneho tréningového režimu

Naša komunita v CrossFit Žilina je rôznorodá. Či už sú to príslušníci našich obranných alebo záchranných zložiek, tak aj mamičky na plný uväzok, lekári, právnici, policajti, učitelia, podnikatelia a dôchodcovia. CrossFit Žilina je miestom, kde sú si všetci rovní a kde všetci spoločne zdolávajú a posúvajú svoje doposiaľ neobjavené hranice. 

Sľubujeme vám.

Sľubujeme, že prostredie, v ktorom budete trénovať, bude vždy na profesionálnej úrovni, s kvalifikovaným personálom, ktorý je odhodlaný spolu s vami dosiahnuť vaše fyzické ciele. Takisto dopíňame a budujeme vzdelanie nášho tímu, aby vám mohol poskýtnuť vždy prvotriednu úroveň tréningov. Sľubujeme, že každý deň bude pre vás novou výzvou, takže sa nikdy nedostanete do nudnej rutiny. Každý jeden z vás bude súčasťou unikátnej komunity, ktorá vás bude zakaždým motivovať a inšpirovať.

CrossFit Žilina.

CrossFit Žilina spoločne s CrossFit Pressburg, CrossFit Nitra a CrossFit HomeTown tvorí najväčšiu základňu oficiálneho CrossFitu v Česku a Slovensku. Ako každý iný oficiálny gym, tak aj my zakladáme našu filozofiu na pilieroch, ktoré boli postavené v USA coachom Gregom Glassmanom, ktorý ako prvý definoval v roku 2001 "sport of fitness", ktorým je CrossFit. Aj pre CrossFit platia určité pravidlá a podmienky, ktoré má každý šport a sú verejne známe. Len pár gymov na Slovensku však splnilo všetky podmienky a pravidlá, ktoré oprávňujú používať slovo CrossFit a tým pádom ponúkať najkvalitnejšie podmienky pre tento jedinečný šport. Sme hrdí na to, že môžeme spolu s nimi svietiť na oficiálnej mape CrossFit-ových gymov (https://map.crossfit.com), čo berieme ako veľký záväzok voči Crossfitu ako športu.